Czech Airlines Technics otevřel další linku pro těžkou údržbu letadel

01.11.2017 - Česká republikaSpolečnost Czech Airlines Technics (CSAT) oznámila, že otevřela již pátou linku pro těžkou údržbu letadel Boeing 737NG, Airbus A320 či ATR. Díky tomuto rozšíření se zvýší kapacita o čtvrtinu. Pro adekvátní zajištění páté linky společnost přijímá 80 nových pracovníků. Zřízení páté linky si rovněž vyžádalo dodatečnou investici, jež zahrnovala kompletní vybavení hangárového stání a materiálové vybavení ve stávajícím technickém zázemí hangáru F.


Těžká údržba letadel v hangáru F na ruzyňském letišti (foto: Czech Airlines Technics)

„Těžká údržba letadel tvoří již dnes přes 50 % z celkových výnosů CSAT a podle současných odhadů bude o tyto údržbové práce v budoucnu ještě větší zájem. Investice do páté linky jsou v souladu s celkovou strategií optimalizovat kapacity a flexibilně reagovat na poptávku na trhu, která v případě CSAT směřuje k rozvoji těžké údržby a nabídce vysoce kvalitních komplexních služeb,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva mateřské společnosti Český Aeroholding.

Jedná se již o druhé rozšíření kapacity v oblasti těžké údržby letadel od roku 2014. Z důvodu naplněné kapacity společnost otevřela v roce 2015 čtvrtou linku. „Těžká údržba letadel tvoří již dnes přes 50 % z celkových výnosů CSAT a podle současných odhadů bude o tyto údržbové práce v budoucnu ještě větší zájem,“ dodal Pavel Haleš, předseda představenstva Czech Airlines Technics.


Letoun německé společnosti Germania u Czech Airlines Technics (foto: Czech Airlines Technics)

Společnost Czech Airlines Technics v loňském roce provedla přes 100 zakázek těžké údržby na letadlech B737, A320 a ATR. Mezi nejvýznamnější zákazníky patří České aerolinie, Finnair, Transavia, Germania, Travel Service, KLM Royal Dutch Airlines a NEOS. Vedle těžké údržby CSAT zajišťuje také pro letecké společnosti traťovou údržbu, výměny motorů, výměny a opravy pozdvozků a dalších částí letadel.

Témata