Aeroflot nezveřejní finanční výsledky za první čtvrtletí

10.05.2022 - EvropaRuská národní letecká společnost Aeroflot oznámila, že nezveřejní své finanční výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Tento krok zdůvodnila tím, že někteří akcionáři nejsou schopni přijímat investiční rozhodnutí a provádět operace s cennými papíry. Zveřejnění podstatných informací by tak některé akcionáře mohlo zvýhodnit.

Letoun Aeroflotu (foto: sebastianhoyer/Flickr - CC BY 2.0)

Po začátku ruské invaze na Ukrajinu byl Aeroflot přinucen postupně zastavit lety do evropských zemí. Sankce týkající se pronajatých letadel vedly k tomu, že společnost od 8. března zastavila všechny své mezinárodní linky s výjimkou letů do Běloruska.

Později začal Aeroflot obnovovat některé své mezinárodní linky. Zprvu se jednalo o spoje do některých zemí bývalého Sovětského svazu. V průběhu dubna a května obnovil ruský dopravce své spoje také na Srí Lanku, do Indie, Turecka, Egypta a Iránu.

Největším akcionářem Aeroflotu je ruský stát, který drží 57,3 % akcií. Se zbytkem akcií se volně obchoduje na moskevské burze. S depozitním certifikáty aerolinie se obchodovalo také na burze ve Frankfurtu nad Mohanem. Podle nových ruských zákonů bylo obchodování s certifikáty v zahraničí ukončeno. Držitelé mají právo na přeměnu certifikátuů na kmenové akcie Aeroflotu.

Témata