Aeroflot obnovil pravidelné lety do Kyrgyzstánu

16.03.2022 - EvropaLetecká společnost Aeroflot přidala do své nabídky opět lety do Kyrgyzstánu. Středoasijská země je tak po Bělorusku druhým státem, do kterého ruský dopravce aktuálně létá. Aeroflot na základě doporučení ruského letecké úřadu Rosaviacija 8. března 2022 zastavil lety na do zahraničí s výjimkou Běloruska.

Pravidelné lety do Kyrgyzstánu byly obnoveny včera, když Aeroflot opět letěl svou večerní linku do Biškeku. Nasadil na ní letoun Suchoj Superjet 100 registrace RA-89028.

Boeing 737-800 registrace VP-BCG na snímku z roku 2017 (foto: Alf van Beem/Wikimedia Commons - CC0 1.0)

Podle dat serveru Flightradar24 včera na lince letěl Boeing 737-800 registrace VP-BCG. Jak je zřejmé jedná se o jedno z letadel registrovaných na Bermudách. Místní letecký úřad o víkendu pozastavil všem letadlům zapsaným v bermudském registru a létajícím v pronájmu v Rusku platnost osvědčení o letové způsobilosti. Letoun by se tak neměl podle platných mezinárodních pravidel dostat vůbec do vzduchu. K jejich porušování se vedle Ruska přidaly nyní i úřady Kyrgyzstánu, které umožnily let tohoto stroje ve svém vzdušném prostoru.

Vedle letů do hlavního města Biškeku plánuje Aeroflot také obnovení linky do druhého největšího města . Podle letového řádu Aeroflotu by měly být lety obnoveny během dneška.

Témata