Aeroflot obnovil lety do Indie, létá také z Moskvy do Istanbulu

07.05.2022 - EvropaLetecká společnost Aeroflot obnovila v pátek 6. května své lety do Indie a Turecka. Ruská aerolinie létá z moskevského letiště Šeremetěvo do Dillí dvakrát týdně s letounem Airbus A330-300. Na obnovený let byl nasazen letoun registrace RA-73782 (dříve VQ-BQX), který byl ve vlastnictví Aeroflotu již před ruskou invazí.

Airbus A330-300 ruské společnosti Aeroflot (foto: Fedor Leukhin/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Po vyhlášení mezinárodních sankcí vůči Rusku kvůli invazi na Ukrajinu společnost přerušila své lety do všech zahraničních destinací s výjimkou Běloruska. V současnosti je linka Aeroflotu do Dillí jediným přímým leteckým spojem pro cestující mezi Ruskem a Indií. Společnost Air India své lety do Moskvy po začátku invaze pozastavila.

Od pátku létá Aeroflot také z Moskvy-Šeremětěvo do Antalye a Istanbulu. Obě linky jsou provozovány dvakrát týdně s Airbusy A330-300. Nasazeny opět byly letouny, které Aeroflot vlastnil před invazí. Ruský dopravce obnovil své lety do Turecka již začátkem dubna, když začal létat linku ze Soči do Istanbulu a Antalye. Koncem dubna pak přidal ještě linky Soči - Dalaman a Soči - Bodrum. Na tyto linky z ruského Soči nasazuje výhradně ruské letouny Suchoj Superjet 100.

Témata