Wizz Air dále posílí na italském trhu, otevře základnu v Catanii

13.09.2020 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air jde proti proudu a pokračuje dále v expanzi. Společnost tento týden oznámila otevření nové základny v sicilské Catanii, kde bude bázovat dva letouny Airbus A321. Provoz nové základny má být zahájen již 8. října 2020. V pořadí se jedná o 36. základnu v síti Wizz Air a po milánském letišti Malpensa o druhou základnou v Itálii.

Pohled na centrum Catanie s jachetním přístavem a sopkou Etna v pozadí (foto: notiziecatania/Pixabay)

Díky nové základně otevře Wizz Air pět nových linek. Společnost bude nově létat z Catanie do Boloně (2x denně), Říma-Fiumicina (3x denně), Benátek (denně), Londýna-Lutonu (2x týdně) a Memmingemu (2x týdně).

Catania leží na východním pobřeží Sicílie na úpatí sopky Etna. S více než třistatisíci obyvateli je druhým největším městem na ostrově. Ve spádové oblasti letiště žije zhruba milion obyvatel. Na mapě desinací Wizz Air je město již od roku 2009 a od té doby společnost na linkách z/do Catanie přepravila více než 1,5 milionů cestujících.

Otevření hned tří nových vnitrostátních linek z Catanie a jejich frekvence provozu potvrzují stále větší zaměření Wizz Air na italský domácí trh. Vnitrostátní lety po Itálii společnost teprve zahájí a to 1. října otevřením linek z Milána-Malpensy do Catanie a Palerma, nicméně již v tuto chvíli je nástup Wizz Air nepřehlédnutelný. Na Sicílii se Wizz Air pustí do přímé konkurence s nízkonákladovými společnostmi Ryanair, easyJet, ale také se španělskou Volotea a bulharskou Tayaran Jet

Wizz Air v posledních měsících oznámil řadu nových základen po celé Evropě. Jedná se o nové báze v Petrohradu, ve Lvově, Bacau, Tiraně, Larnace, Dortmundu, Doncasteru Sheffieldu, na londýnském letišti Gatwick a na milánské letišti Malpensa. Společnost expanduje i na Blízký východ, kde příští měsíc zahájí provoz nová pobočka Wizz Air Abu Dhabi.

Témata