Wizz Air otevře první základnu v Rusku

18.06.2020 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air oznámila ve středu otevření základny v Petrohradu. Od září letošního roku bude společnost na místním letišti Pulkovo bázovat jeden letoun Airbus A320 pro 186 cestujících. V pořadí 32. základna Wizz Air bude první na území Ruska.

(foto: Wizz Air)

S otevřením nové základny zahájí společnost v polovině září nové linky z Petrohradu do pěti destinací: Salzburku (4x týdně), Osla (3x týdně), Kodaně (4x týdně), Stockholmu-Skavsty (3x týdně) a na Maltu (3x týdně). Všechny nové lety jsou již v prodeji, přičemž ceny letenek začínají na 24,99 eurech.

Wizz Air létá do Petrohradu od roku 2017, kdy otevřel pravidelnou linku z Budapešti. Před vypuknutím pandemie koronaviru společnost oznámila, že do Petrohradu bude létat rovněž z Bratislavy, Bukurešti, Vilniusu a Londýna-Lutonu. Později byla ještě oznámená linka také ze Sofie.

Nové linky Wizz Air z Petrohradu (zdroj: Wizz Air/Facebook)

Otevření nové základny umožnila tzv. sedmá letecká svoboda, kterou letiště Pulkovo získalo od ruských úřadů pro vybrané evropské státy. Režim sedmé letecké svobody se týká 30 zemí, přičemž do 21 zemí lze létat zcela bez omezení, do dalších 9 států platí výjimky pro určitá města.

Štítky