Wizz Air UK pokračuje v expanzi, třetí základna bude na Gatwicku

25.08.2020 - EvropaBritská pobočka nízkonákladové aerolinie Wizz Air pokračuje v expanzi. Po londýnském letišti Luton a nedávno oznámené bázi v Doncaster Sheffieldu Wizz Air UK oznámil v pořadí již třetí základnu ve Velké Británii. Tu společnost otevře koncem října na londýnském letišti Gatwick, kde bude bázovat jeden letoun Airbus A321.

Kontrolní věž na londýnském letišti Gatwick (foto: Gatwick Airport)

S otevřením nové základny otevře Wizz Air UK čtyři nové spoje z tohoto letiště. Společnost nabídne linky z Londýna-Gatwicku do Atén (4x týdně od 22. října), na Lanzarote (3x týdně od 23. října), Maltu (3x týdně od 23. října) a do Neapole (4x týdně od 22. října).

Společnost Wizz Air začala létat na Gatwick v roce 2016 a od té doby přepravila na linkách z/na toto letiště téměř milion cestujících. Díky nové základně může Wizz Air nabídnout cestujícím nové destinace a atraktivní časy odletů.

Podle Owaina Jonese, ředitele Wizz Air UK, oznámení o otevření nové základny na Gatwicku a čtyř nových linek z tohoto letiště dále posilují postavení společnosti, která je již čtvrtou největší leteckou společností ve Velké Británii. Jonese připomněl, že britská pobočka Wizz Air vytváří nová pracovní místa, zajišťuje potřebnou konektivitu a pomáhá tak k obnově ekonomiky.

Štítky