Wizz Air Abu Dhabi posouvá start

12.09.2020 - Asie & AustrálieNízkonákladová aerolinie Wizz Air Abu Dhabi odložila zahájení letů o dva týdny na 16. října 2020. Důvodem posunu jsou opětovná cestovní omezení kvůli pandemii covid-19. Společnost již před několika dny informovala pasažéry zrušených letů.

Přílet prvního letadla Wizz Air Abu Dhabi do Abú Dhabí (foto: Wizz Air)

Cestující, kteří si rezervovali letenky na webu společnosti či přes její mobilní aplikaci dostanou automaticky zpět 120 % původní ceny letenky. Ti, kteří si letenky zakoupili přes cestovní kanceláře, se musí obrátit na firmu, u které si místa zajistili.

Wizz Air původně počítal se zahájením provozu 1. října. Společnost dříve oznámila otevření linek z Abú Dhabí do Alexandrie, Atén, Jerevanu, Kutaisi, Larnaky a Oděsy. Minulý týden aerolinie převzala svůj první letoun, Airbus A321neo, který nese upravené livery Wizz Air pro blízkovýchodní pobočku.

Wizz Air Abu Dhabi je společným podnikem mezi Wizz Air a státním holdingem ADQ z Abú Dhabí. Obě firmy se na vzniku nové aerolinie dohodly vloni v prosinci. Jedná se o vůbec první pobočku Wizz Air mimo evropský kontinent.

Témata