Wizz Air Abu Dhabi má první letoun

06.09.2020 - EvropaNová blízkovýchodní pobočka maďarské nízkonákladové společnosti Wizz Air převzala svůj první letoun. Airbus A321neo přeletěl ve středu z Hamburku do Abú Dhabí již v upraveném livery Wizz Air Abu Dhabi. Letoun původně objednal Wizz Air, letoun je nyní ve vlastnictví singapurské BOC Aviation, se kterou se společnost dohodla na zpětném leasingu. A321neo nese registraci A6-WZB a je prvním letadlem Wizz Air nesoucím poznávací značku Spojených arabských emirátů.

https://twitter.com/JetPhotos/status/1291997824830251009

Livery Wizz Air Abu Dhabi koresponduje se schématem používaným mateřskou Wizz Air. Liší se však na ocasních plochách, kde letoun arabské pobočky nese výrazný nápis v typické fialové barvě na modrém podkladu.

Wizz Air Abu Dhabi je společným podnikem mezi Wizz Air a místní státní firmou ADQ, na jehož vzniku se obě strany dohodly vloni v prosinci. Jedná se vůbec o první pobočku Wizz Air mimo evropský kontinent. Lety mají být zahájeny se dvěma A321neo začátkem října. Společnost zatím oznámila otevření linek z Abú Dhabí do Alexandrie, Atén, Jerevanu, Kutaisi, Larnaky a Oděsy.

Mapa linek Wizz Air Abu Dhabí z letiště v Abú Dhabí (zdroj: Wizz Air)

Připomeňme, že v červenci zahájila v Abú Dhabí také provoz společnost Air Arabia Abu Dhabi, která je společným podnikem Air Arabia z emirátu Šardžá a Etihad Airways.

Štítky