Air Arabia Abu Dhabi zahájí lety příští týden

07.07.2020 - Asie & AustrálieNová nízkonákladová aerolinie Air Arabia Abu Dhabi plánuje na 14. července zahájení provozu. První linkou má být spojení z Abú Dhabí do egyptské Alexandrie. O den později nový dopravce zahájí lety do města Sohag ve středním Egyptě. Linka do Alexandrie bude provozována třikrát týdně, do Sohagu bude společnost létat jednou týdně. Air Arabia Abu Dhabi zatím bude létat se dvěma Airbusy A320 v konfiguraci pro 168 cestujících.

Air Arabia - Airbus A320 (foto: Air Arabia)

Nový dopravce je společným podnikem leteckých společností Air Arabia a Etihad Aviation Group. Vznik nové pobočky Air Arabia byl ohlášen vloni v říjnu, kdy obě společnosti podepsaly dokumenty o založení společného podniku. Air Arabia Abu Dhabi má doplnit nabídku letů Etihad Airways z Abú Dhabí a uspokojit poptávku po nízkonákladových letech v tomto emirátu. Založení nové letecké společnosti v Abú Dhabí má podpořit dlouhodobou vizi emirátu na diverzifikaci ekonomiky a celkovou udržitelnost. V těchto plánech hraje důležitou roli cestovní ruch a letecká doprava.

Další novou nízkonákladovou aerolinií, jež plánuje zahájení letů z Abú Dhabí, je Wizz Air Abu Dhabi. Jedná se o joint venture mezi společností Wizz Air a státní firmou ADQ. Provoz má být zahájen koncem října se šesti letadly Airbus A321neo.

Témata