Air Arabia Abu Dhabi přidává do své nabídky další destinace

28.09.2020 - Asie & AustrálieNové nízkonákladové aerolinie Air Arabia Abu Dhabi rozšiřují své lety o nové destinace. Od 24. září létá společnost z Abú Dhabí do Káhiry. Nová linka je provozována denně letounem Airbus A320. Káhira je po Alexandrii a Sohagu třetí destinací v Egyptě.

(foto: Air Arabia Abu Dhabi)

Dalším dříve oznámeným cílem se má stát Dháka. Do hlavního města Bangladéše má společnost zahájit lety 2. října. Linka bude provozována zprvu dvakrát týdně s A320.

Plánované zahájení pravidelných letů do Kábulu bylo kvůli současné situaci odloženo a společnost na něj zatím neprodává letenky. Původně se počítalo se třemi lety týdně do afghánské metropole.

Podle informace serveru Routes Online z minulého týdne získala Air Arabia Abu Dhabi povolení k zahájení letů do Uzbekistánu. Společnost plánuje otevřít linku z Abú Dhabí do Taškentu. Termín zahájení letů a další podrobnosti zatím nebyly oznámeny.

Air Arabia Abu Dhabi je společným podnikem Air Arabia z emirátu Šardžá a Etihad Aviation Group z Abú Dhabí, jehož založení bylo oznámeno vloni v říjnu. Nová aerolinie má svými lety doplnit nabídku Etihad Airways, uspokojit poptávku po nízkonákladových letech a podpořit tak podpořit strategické cíle emirátu Abú Dhabí na zvýšení příjmů z cestovního ruchu. Air Arabia Abu Dhabi zahájily provoz 14. července otevřením první linky z Abú Dhabí do Alexandrie. V současnosti společnost provozuje dva letouny Airbus A320.

Témata