Air Arabia Abu Dhabi zveřejnila první destinace

23.12.2019 - Asie & AustrálieNová nízkonákladová aerolinie Air Arabia Abu Dhabi plánuje zahájit provoz 29. března 2020. Podle serveru Routes Online se včera v letovém řádu OAG objevily první lety této společnosti. Všechny lety jsou opatřeny kódem EY, který náleží Etihad Airways, s poznámkou, že provoz zajišťuje Air Arabia Abu Dhabi.

Air Arabia - Airbus A320 (foto: Air Arabia)

Jedná se o lety z Abú Dhabí do Almaty (3x týdně), Dháky (denně), Džajpuru (denně), Faisalábádu (denně), Jerevanu (4x týdně), Kyjeva (3x týdně), Multanu (denně), Péšávaru (denně), Taifu (4x týdně), Tbilisi (denně) a Yanbu (3x týdně). Všechny uvedené linky budou zahájeny mezi 29. a 31. březnem 2020 a provozovány letouny Airbus A320.

Některé destinace Air Arabia Abu Dhabi v minulosti provozovaly Etihad Airways. Jde o Almaty, Dháku, Džajpur, Jerevan a Péšávar, kam společnost zrušila své linky v rámci úsporných programů.

Připomeňme, že vznik Air Arabia Abu Dhabi je výsledkem dohody mezi státní Etihad Group a nízkonákladovou společností Air Arabia, která byla uzavřena v polovině října. V rámci svých ekonomických vizí se chce emirát Abú Dhabí zaměřit více na rozvoj cestovního ruchu. Důležitou součástí těchto plánů je i letecká doprava a nízkonákladové lety, které byly dosud v emirátu opomíjeny.

Štítky