Wizz Air Abu Dhabi oznámil datum zahájení letů a první destinace

12.07.2020 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air Abu Dhabi dnes oznámila, že zahájí svůj provoz 1. října 2020. Ze své základny na mezinárodním letišti v Abú Dhabí nabídne pravidelné lety do šesti destinací – Alexandrie (3x týdně), Atén (3x týdně), Jerevanu (2x týdně), Kutaisi (2x týdně), Larnaky (2x týdně) a Oděsy (2x týdně).

(ilustrační foto: Wizz Air)

Provoz bude zprvu zajišťován dvěma novými Airbusy A320neo. Během prvního půlroku má být flotila rozšířena na dříve ohlášených šest letadel A321neo.

Letenky na všechny nové linky jsou již v prodeji prostřednictvím webu Wizz Air a dalších distribučních kanálů. Ceny jednosměrných letenek začínají na 129 dirhamech (přibližně 830 Kč) za let v tarifu Basic s malým příručním zavazadlem. Wizz Air od dnešního dne má své webové stránky k dispozici v arabštině stejně jako své mobilní aplikace.

Blízkovýchodní pobočka Wizz Air Abu Dhabi je společným podnikem mezi společností Wizz Air a místní státní firmou ADQ. Nová aerolinie je vůbec první pobočkou Wizz Air mimo Evropu. Šéf Wizz Air József Váradi uvedl, že dnešní oznámení je prvním krokem a firma je odhodlána dále rozvíjet svou přítomnost v Abú Dhabí a přispívat ke strategii ekonomické diverzity tohoto emirátu.

Wizz Air zahájil pravidelné lety do Abú Dhabí začátkem července, když otevřel novou linku z Budapešti. Společnost plánuje dále létat do Abú Dhabí z Bukurešti, Sofie, Katovic a Kluže.

Připomeňme, že příští týden zahájí provoz z Abú Dhabí konkurenční aerolinie Air Arabia Abu Dhabi. Ta zatím oznámila otevření dvou linek do egyptských měst Alexandria a Sohag.

Štítky