Wizz Air Abu Dhabi opět posouvá svůj start

26.09.2020 - Asie & AustrálieZahájení letů nové nízkonákladové aerolinie Wizz Air Abu Dhabi bude opět odloženo. Tento týden společnost oznámila odložení letů o měsíc na polovinu listopadu.
Jedná se už o druhé odložení zahájení provozu v tomto měsíci. Původně společnost oznámila, že zahájí pravidelné lety z Abú Dhabí do pěti destinací 1. října. Před dvěma týdny však společnost oznámila posunutí svého startu na 16. října.

První Airbus A320neo v barvách Wizz Air Abu Dhabi (foto: Wizz Air)

Podle dřívějšího oznámení bude Wizz Air Abu Dhabi zatím létat z Abú Dhabí do Alexandrie (3x týdně), Atén (3x týdně), Jerevanu (2x týdně), Kutaisi (2x týdně), Larnaky (2x týdně) a Oděsy (2x týdně). Společnost začátkem září převzala první letoun, zbrusu nový Airbus A320neo, který nese livery společnosti.

Wizz Air Abu Dhabi je společným podnikem mezi Wizz Air a státním holdingem ADQ z Abú Dhabí. Obě společnosti se dohodly na vytvoření nové blízkovýchodní aerolinie vloni v prosinci. Šéf Wizz Airu Jozsef Varadi má s pobočkou v Abú Dhabí ambiciozní plány. Flotila společnosti by se měla během příštích deseti let rozrůst na padesát letadel a v roce 2035 byla mít dokonce stovku letadel.

Štítky