Wizz Air Abu Dhabi budou létat do Moskvy

28.10.2021 - Asie & AustrálieBlízkovýchodní aerolinie Wizz Air Abu Dhabi oznámily ve středu zahájení letů z Abú Dhabí do Moskvy. Nová linka má být otevřena 15. prosince a zprvu být provozována čtyřikrát týdně letouny Airbus A321neo. Od 7. února 2022 dojde k rozšíření provozu a linka bude létána denně. Letenky na nové spojení jsou již v prodeji prostřednictvím webu Wizz Air a mobilní aplikace společnosti. Jednosměrné letenky stojí od 219 dirhamů (1325 korun) v tarifu Basic, který zahrnuje malé příruční zavazadlo.

Nová linka z Abú Dhabí do Moskvy (zdroj: Wizz Air)

V Moskvě budou letouny Wizz Air Abu Dhabi přistávat na letišti Vnukovo, které leží 28 kilometrů jihovýchodně od centra města. Toto letiště využívá Wizz Air pro své linky z Budapešti, Debrecínu a Londýna.

Wizz Air Abu Dhabi jsou společným podnikem mezi Wizz Air a státním holdingem ADQ z Abú Dhabí, na jehož vytvoření se dohodly koncem roku 2019. Po několika odkladech způsobenými pandemií koronaviru a s ní spojenými cestovními restrikcemi nová aerolinie zahájila provoz letos v lednu. S novou linkou do Moskvy má nyní v nabídce již celkem 33 destinací. Flotila Wizz Air Abu Dhabi se skládá ze čtyř letadel Airbus A321neo, které létají v konfiguraci pro 239 cestujících.

(foto: Wizz Air)

Témata