Wizz Air Abu Dhabi přidává další destinace, jedna je v Evropě

14.04.2021 - Asie & AustrálieNízkonákladová aerolinie Wizz Air Abu Dhabi oznámila zahájení letů do třech nových destinací. Dva nové cíle jsou v Egyptě. Od 29. května bude společnost létat do města Sohag a od 4. května do Luxoru. Obě nové linky budou provozovány dvakrát týdně letounem Airbus A321neo.

Třetí novou destinací je Bělehrad, kam Wizz Air Abu Dhabi zahájí lety 19. května. Linka bude provozována dvakrát týdně vždy ve středu a v neděli, od 15. června pak čtyřikrát týdně, když společnost přidá lety také v úterý a v sobotu.

Nové linky Wizz Air Abu Dhabi (zdroj: Wizz Air)

Letenky na všechny tři nové linky jsou v prodeji prostřednictvím webových stránek Wizz Air a prostřednictvím dalších prodejních kanálů. Jednosměrné letenky z Bělehradu do Abú Dhabí s malým příručním zavazadlem začínají na 4699 srbských dinárech (v přepočtu přibližně 1035 Kč).

Wizz Air Abu Dhabi zahájily provoz po několika odkladech v polovině ledna, kdy se uskutečnil první let na lince z Abú Dhabí do Atén. V únoru pak společnost otevřela linky do Soluně v Řecku a Alexandrie v Egyptě. Od začátku března létají Wizz Air Abu Dhabí také do Kutaisi v Gruzii a Oděsy na Ukrajině. Na konec tohoto týdne je plánováno zahájení letů do Tel Avivu.

(foto: Wizz Air)

Wizz Air Abu Dhabi je společným podnikem mezi Wizz Air a státním holdingem ADQ z Abú Dhabí. Obě společnosti se dohodly na vytvoření nové blízkovýchodní aerolinie koncem roku 2019. Flotila Wizz Air Abu Dhabi se má do roku 2035 rozrůst až na stovku letadel Airbus A321neo. V současnosti má společnost ve své flotile čtyři Airbusy A321neo.

Témata