Wizz Air Abu Dhabi zahájí provoz v polovině ledna

03.01.2021 - Asie & AustráliePo několika odkladech stanovila nízkonákladová aerolinie Wizz Air Abu Dhabi nový termín zahájení provozu na 15. ledna 2021. Tento den se uskuteční první pravidelný let na lince z Abú Dhabí do Athén. Jako svou druhou linku aerolinie otevře 4. února spojení z Abú Dhabí do Soluně. Obě linky budou zatím provozovány dvakrát týdně letounem Airbus A321neo pro 239 cestujících.

Přílet prvního Airbusu A321neo v barvách Wizz Air Abu Dhabi na letiště v Abú Dhabí (foto: Wizz Air)

Společnost Wizz Air Abu Dhabi původně plánovala, že zahájí pravidelné lety 1. října 2020 z Abú Dhabí do šesti destinací - Alexandrie, Atén, Jerevanu, Kutaisi, Larnaky a Oděsy. Kvůli cestovním omezením zavedenými v souvislosti s pandemií COVID-19 aerolinie nejdříve odložila svůj start o dva týdny na 16. října 2020. Následně došlo k posunu na polovinu listopadu loňského roku. Nakonec ani v tento termín provoz nebyl zahájen.

Podle šéfa společnosti Keese Van Schaicka budou lety do dříve oznámených destinací zahájeny, jakmile se dané země ocitnou na „zeleném“ seznamu zemí, ze kterých je možno cestovat do emirátu Abú Dhabí. „Díky podpoře vlády a našich místních partnerů v Abú Dhabí jsme zcela připraveni,“ dodal Van Schaick.

Wizz Air Abu Dhabi je společným podnikem mezi Wizz Air a státním holdingem ADQ z Abú Dhabí. Obě společnosti se dohodly na vytvoření nové blízkovýchodní aerolinie koncem roku 2019. Šéf Wizz Airu Jozsef Varadi má s pobočkou v Abú Dhabí ambiciozní plány. Flotila společnosti by se měla do roku 2035 rozrůst na stovku letadel Airbus A321neo. První dva letouny A321neo Wizz Air Abu Dhabi převzaly v září a další dva v prosinci loňského roku.

Štítky