Wizz Air Abu Dhabi nabízel letenky do Evropy za necelých šest korun

10.01.2021 - Asie & AustrálieNové nízkonákladové aerolinie Wizz Air Abu Dhabi přišly dnes se šokující nabídkou letenek na své první lety do Řecka. Společnost nabízela jednosměrné letenky z Abú Dhabí do Athén za cenu jednoho dirhamu, v přepočtu necelých šest korun. V opačném směru s odletem z Athén byly letenky nabízeny za 19 eurocentů. Bylo tak možné zakoupit si zpáteční letenku z Abú Dhabí zahajovacím letem 15. ledna a návratem 18. ledna za necelých dvanáct korun.

Levné letenky na lety mezi Abú Dhabí a Athénami se velmi rychle vyprodali (zdroj: web Wizz Air)

Za uvedenou cenu bylo možné získat letenky v nejlevnějším tarifu, tj. s malým příručním zavazadlem. Ceny byly k dispozici pouze na webu Wizz Air a v mobilní aplikaci společnosti. Společnost v rychlé akci nabídla za tyto ceny celkem 2021 letenek. Na první zahajovací let společnosti 15. ledna byly za jeden dirham všechny letenky uvolněné do prodeje. Letenky za tuto cenu se velmi rychle vyprodaly.

Wizz Air Abu Dhabi po několika odkladech oznámily zahájení provozu na 15. ledna. Vedle linky do Athén společnost otevře 4. února druhou svou linku z Abú Dhabí do Soluně. Obě linky budou zatím provozovány dvakrát týdně letounem Airbus A321neo pro 239 cestujících.

Wizz Air Abu Dhabi je společným podnikem mezi Wizz Air a státním holdingem ADQ z Abú Dhabí. Obě společnosti se dohodly na vytvoření nové blízkovýchodní aerolinie koncem roku 2019. Šéf Wizz Airu Jozsef Varadi letos předestřel Wizz Air Abu Dhabí ambiciózní budoucnost. Do roku 2035 by totiž měla aerolinie provozovat až stovku letadel Airbus A321neo.

Štítky