Wizz Air může zahájit lety do Pákistánu

11.04.2023 - Asie & AustrálieNa mapě linek společnosti Wizz Air se brzy objeví nová země. Pákistánská vláda totiž ve čtvrtek povolila blízkovýchodní pobočce Wizz Air Abu Dhabi zahájit lety z Abú Dhabí do Pákistánu. Podle mluvčího společnost pákistánského úřadu civilního letectví se podařilo vyřešit všechny právní problémy. Zahájení letů Wizz Air Abu Dhabí tak nic nebrání.

Pákistán očekává podle mluvčího výměnou vstřícnost úřadů Spojených arabských emirátů při povolování linek pákistánských soukromých dopravců do této země.

Bádišáhova mešita ve městě Láhaur (foto: hswajid/Pixabay)

Pákistán se řadí mezi země, ze kterých mají letecké společnosti problémy převádět peníze utržené za prodeje letenek. Někteří zahraniční dopravci, například Emirates nebo Turkish Airlines, se rozhodly přerušit spolupráci s místními cestovními kancelářemi a preferují platby kartami. Kvůli těmto problémům je oživení mezinárodních letů z Pákistánu pomalejší v porovnání s blízkými zeměmi.

Wizz Air Abu Dhabi zahájily lety po několika odkladech v lednu 2021. V současnosti společnost létá do jedenácti destinací v deseti zemích. Mezi cíli letů jsou například Atény, Bělehrad, Jerevan, Alexandria, Male a další. Společnost operuje s osmi letadly Airbus A320neo.

Airbus A321neo společnosti Wizz Air Abu Dhabi (foto: Wizz Air)

Témata