Wizz Air expanduje na Kypru, v Larnace otevře základnu

28.05.2020 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air pokračuje v expanzi navzdory omezením způsobeným pandemií koronaviru. Společnost dnes oznámila, že již začátkem července otevře novou základnu v kyperské Larnace. Společnost zde bude bázovat dva letouny Airbus A320. Bude se jednat v pořadí o 28. základnu Wizz Air.

Letecký pohled na mezinárodní letiště v Larnace (foto: George Kokkinidis-GR/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Spolu s novou základnou Wizz Air dnes informoval, že otevře z Larnaky linky do jedenácti nových destinací. Bude se jednat o linky do Atén (denně), Billundu (2x týdně), Dortmundu (3x týdně), Karlsruhe/Baden Badenu (2x denně), Kodaně (3x týdně), Memmingemu (3x týdně), Salcburku (2x týdně), Soluně (denně), Suceava (2x týdně), Turku (2x týdně) a Wroclawi (2x týdně).

Společnost již zahájila prodej letenek na všechny oznámené linky. Ceny letenek začínají na 24,99 eurech v tarifu basic, který zahrnuje jen přepravu malého palubního zavazadla.

Wizz Air na Kypr létá od prosince 2010. Nyní oznámená základna a otevření nových linek znamená navýšení kapacity Wizz Air na kyperských linkách o 60 %. Nová základna v Larnace rovněž znamená vytvoření více než stovky nových přímých pracovních míst.

Wizz Air - Airbus A320 (foto: Wizzairhungary/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Témata