Wizz Air otevře sedmou základnu v Rumunsku

18.06.2020 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air pokračuje v expanzi a otevírání nových základen. V úterý společnost oznámila otevření nové základny v rumunském městě Bacău, které leží na severovýchodě země. Od října letošního roku zde bude Wizz Air bázovat dva letouny Airbus A320. Nová základna bude v pořadí již sedmou bází společností v Rumunsku.

Tisková konference Wizz Air v Bacău (foto: Aeroportul Internațional "George Enescu" Bacău/Facebook)

S otevřením základny nabídne společnost cestujícím nové linky do Benátek-Trevisa, Bergama, Billundu, Boloně, Bruselu-Charleroi, Catanie, Larnaky, Londýna-Lutonu, Liverpoolu, Memmingemu, Říma-Fiumicina a Turína.

Bacău je centrum stejnojmenné župy v rumunské Moldávii. Město s necelými 150 tisíci obyvateli je rovněž důležitou dopravní křižovatkou. Pro místní letiště, které vloni odbavilo 468 tisíc cestujících, bude znamenat příchod Wizz Air významné rozšíření provozu a impuls pro růst počtu odbavených cestujících.

Dosud letiště v Bacău obsluhovala rumunská nízkonákladová společnost Blue Air, která zajišťovala pravidelné lety do Itálie, Belgie, Irska a Velké Británie. Nyní s ní Wizz Air na linkách do Bergama, Londýna, Říma a Turína vstoupí do přímé konkurence.

Témata