Další nová základna Wizz Air bude v albánské Tiraně

31.05.2020 - EvropaNízkonákladová společnost Wizz Air oznámila v pátek otevření své 30. základny. Ta bude zřízena na mezinárodním letišti v albánské Tiraně. Od začátku července zde bude Wizz Air bázovat tři letouny Airbus A320. Díky nové základně aerolinie nabídne 15 nových linek z Tirany do osmi evropských zemí. Ty doplní stávajících deset linek, které byly do Tirany provozovány z jiných základen.

S otevřením základny začne Wizz Air během července a srpna nově létat z Tirany do Bari, Basileje, Berlina-Schönefeldu, Bruselu-Charleroi, Catanie, Eindhovenu, Frankfurtu-Hahnu, Hamburku, Heraklionu, Karlsruhe/Baden-badenu, Milána-Malpensy, Paříže-Beauvais, Prahy, Rhodosu a Turina. Spolu se stávajícími linkami bude Wizz Air v letní sezóně létat z Tirany do 25 destinací. Otevření základny v Tiraně přinese vznik stovky přímých pracovních míst a dalších nepřímých zejména v odvětví cestovního ruchu.

Wizz Air v závěru tohoto týdne spustil masivní expanzi navzdory obecnému trendu omezovat letecká spojení kvůli dopadům pandemie koronaviru. Společnost během dvou dnů ohlásila vznik hned čtyř nových základen. Vedle Tirany další nové základny vzniknou v červenci v Larnace, na milánském letišti Malpensa a v Salzburku. Společnost rovněž oznámila nové linky z Londýna-Lutonu do čtyř španělských destinací.

Témata