Ryanair koupil zbytek akcií Laudamotion

29.01.2019 - EvropaRakouská nízkonákladová aerolinie Laudamotion dnes oznámila, že společnost Ryanair získala koncem prosince loňského roku 100 % Laudamotion GmbH. Irský dopravce koupil zbývající akcie od NL Holdings. Laudamotion je tak zcela kontrolován společností Ryanair. Byla tak dokončena dohoda z března loňského roku o kompletním převzetí aerolinie Niky Laudy. Ryanair nejdříve v březnu 2018 získal 25 % akcií a dohodl se na navýšení na 75 % akcií.

Nové livery letadel společnosti Laudomotion (foto: Laudamotion)

Laudamotion dnes oznámila několik dalších novinek. V letošní letní sezóně počítá společnost s provozem 25 letadel (vloni 19). Příští léto plánuje Laudamotion navýšit počet provozovaných letadel až na 30 airbusů. Společnost již uzavřela s leasingovými společnostmi předběžná memoranda o pronájmu dalších letadel.

V právě probíhajícím roce končícím v březnu 2019 chce Laudamotion přepravit 4 miliony cestujících. Příští finanční rok (do března 2020) má počet pasažérů vzrůst na 6 milionů a do března 2021 až na 7,5 milionů.

V letošní letní sezóně bude Laudamotion provozovat čtyři základny. Ve Vídni počítá s růstem počtu bázovaných letadel ze čtyř na osm, v Düsseldorfu bude mít sedm letadel, ve Stuttgartu 3 a v Palma de Mallorce dvě. V zimním období 2019/20 bude počet letadel ve Vídni navýšen na 11, čímž se Laudamotion stane druhým největším dopravce po Austrian Airlines.

První Airbus A320 v nových barvách Laudamotion na vídeňském letišti (foto: Laudamotion)

Součástí zimního letového řádu má být až 20 nových linek z Vídně, Stuttgartu, Düsseldorfu a Palma de Mallorky, které budou oznámeny v příštích dvou měsících. Šéf Laudamotion Colin Casey uvedl, že společnost v současnosti vyjednává o nových linkách s více než 50 letišti. „Doufáme, že v zimě 2019 oznámíme nejméně jednu novou základnu, která bude mimo Rakousko a Německo,“ dodal Casey.

Laudamotion dále oznámil vytvoření až 400 nových pracovních míst na svých základnách, které zahrnují piloty, palubní průvodčí a údržbu letadel. Podle Caseyho má Laudamotion množství žádostí o přijetí od pilotů a palubních průvodčích.

Štítky