Lauda otevře základnu v chorvatském Zadaru

11.12.2019 - EvropaDnes ráno oznámila rakouská dcera Ryanairu, společnost Lauda, že otevře v březnu 2020 základnu v Zadaru. Toto chorvatské město bude pátým místem, kde Lauda bázuje své stroje - kromě hlavní vídeňské dosud měl základny ve Stuttgartu, Düsseldorfu a v Palma de Mallorca.

Lauda - Airbus A320 (foto: Marvin Mutz/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Otevření nové základny v Chorvátsku oznámili na společné tiskové konferenci Andreas Gruber, výkonný ředitel LaudaMotion, společně s Michaelem O'Learym, generálním ředitelem skupiny Ryanair Holdings. Lauda plánuje umístit do Zadaru tři Airbusy A320, se kterými počítal původně pro Palma de Mallorca.

Z nové základny nabídne Lauda dvanáct nových linek. Nejdříve, 30. března 2020 bude otevřena linka do Vídně (3x týdně), začátkem května pak postupně přibudou nové linky do Aarhusu (2x týdně), Hamburku (2x týdně), Maastrichtu (2x týdně), Wroclawi (2x týdně), Paříže-Beauvais (2x týdně), Brém (3x týdně), Toulouse (2x týdně), Rigy (2x týdně), Kaunasu (2x týdně), Liverpoolu (2x týdně) a Corku (2x týdně). Skupina Ryanair tak nabídne v letní sezóně celkem 31 pravidelných linek ze Zadaru.

Lauda v současnosti provozuje 23 strojů Airbus A320, které létají v konfiguraci pro 180 cestujících. Rakouský dopravce plánuje, že příští léto bude provozovat celkem 38 letadel.

Témata