Ryanair a Lauda rovněž omezují nabídku letů

04.03.2020 - EvropaPokles poptávky cestujících po cestování zejména do Itálie přinutil také společnosti Ryanair a Lauda, aby začaly s proškrtáním nabízených kapacit. Ve středu ráno vydal Ryanair oficiální prohlášení, že mezi 17. březnem a 8. dubnem dojde k omezení kapacit až o 25 procent, a to zejména na linkách do Itálie.

Lauda - Airbus A320 (foto: Lauda)

V Česku a na Slovensku je nyní situace následující: na základě nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR se od čtvrtka 5. března ruší letecké spojení s postiženými regiony na severu Itálie. Ryanairu se týká linek z Brna do Milána-Bergama a z Prahy do Boloně, Milána-Bergama a Benátek-Trevisa. Toto opatření by mělo zatím platit do 18. března 2020. Na něj navazuje zmíněné rozhodnutí Ryanairu o redukci letového řádu. Z Bratislavy společnost od 17. do 28. března ruší všechny rotace do Milána-Bergama. Protože z Bratislavy byla tato linka použita v pilotním projektu jako přestupní do dalších měst, ruší se i tato spojení.

Rovněž společnost Lauda plánuje na letech z Vídně rušit lety. Společnost omezuje lety do Itálie v období od 18. března do 7. dubna 2020 svou kapacitu na linkách do Itálie až o 25 %. Na svých základnách ve Vídni, Düsseldorfu a Stuttgartu bude Lauda nasazovat do provozu vždy o jeden bázovaný letoun méně. Cestující dotčených letů budou informováni emailem nejméně 14 dnů před odletem.

Témata