Lauda pozastavil provoz do 9. dubna

16.03.2020 - EvropaRakouská aerolinie Lauda oznámila, že od dnešní půlnoci přerušuje svůj provoz. Důvodem je rychle šíření onemocnění COVID-19, které přerostlo v globální pandemii. Společnost zrušila všechny své lety až do 9. dubna 2020. Lauda uvedl, že všichni cestující postiženi tímto opatřením budou kontaktování. Společnost jim nabídne možnost změnit si let na pozdější datum nebo požádat o vrácení peněz.

Lauda - Airbus A320 (Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Lauda v sobotu výrazně zredukoval svůj letový řád. Z více než stovky destinací zůstaly v provozu jen linky do Londýna (4x týdně), Dublinu (4x týdně), Bruselu (2x týdně) a Stuttgartu (2x týdně).

Rakousko od pondělí výrazně zpřísnilo opatření s cílem omezit šíření nákazy koronaviru. Nově je zakázáno veškeré shromažďování, uzavřeny budou restaurace, venkovní pohyb je omezen na nutné případy. Rakouské hranice nejsou uzavřeny, nicméně vláda vyzvala obyvatele, aby upustily od všech cest do zahraničí, které nejsou nezbytně nutné. Cestující přijíždějící z nejvíce postižených zemí (Čína, Irán, Jižní Korea, Itálie, Francie, Německo a další) musí mít lékařské potvrzení, že nejsou nakaženi virem.

Témata