Krátce: Wizz Air, Turkish Airlines a Binter Canarias

27.03.2022 - KrátceNízkonákladová aerolinie Wizz Air bude v létě létat na letiště Hévíz-Balaton. Společnost oznámila otevření sezónní linky z německého Dortmundu. Spojení má být provozováno od 16. června do 30. října 2022 dvakrát týdně vždy ve čtvrtek a v sobotu. Bude to jediná pravidelná linka operovaná na toto maďarské letiště, které se nachází jen několik kilometrů západně od jezera Balaton.

Terminál pro cestující na letišti Hévíz-Balaton (foto: Hévíz-Balaton Airport)

Společnost Turkish Airlines v pátek informovala, že se rozhodla zahájit pravidelné lety do Tivatu v Černé Hoře a Bergama v Itálii. Rozhodnutí bylo publikováno bez dalších podrobností formou oznámení pro investory. Přestože nebylo zveřejněno datum zahájení letů, dá se očekávat, že linky budou otevřeny ještě během letní sezóny.

Letoun ATR 72-600 společnosti Binter Canarias (foto: Rob Hodgkins/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Španělské regionální aerolinie Binter Canarias rozšíří své lety do Maroka o další destinaci. Od 2. dubna 2022 budou nově létat z Gran Canaria do města Guelmim, které se nachází na jihozápadě Maroka. Nová linka bude provozována dvakrát týdně letounem ATR 72-600 pro 72 cestujících. Podle letového řádu společnosti se s lety počítá do konce října. Binter Canarias začaly létat z Kanárských ostrovů do Maroka v roce 2005. Vedle Guelminu budou v létě také létat do marockého Agádíru, Dachly, Al-Ajúnu a Marrákeše.

Témata