Krátce: Wizz Air Abu Dhabi, Air Astana a Vistara

31.05.2021 - KrátceNízkonákladová aerolinie Wizz Air Abu Dhabi bude nově létat z Abú Dhabí na Santorini. Nová sezónní linka bude provozována od 2. července dvakrát týdně letounem Airbus A321neo. Spojené arabské emiráty a Řecko se dohodly na vytvoření bezpečného cestovního koridoru pro cestující, kteří mají kompletní očkování proti koronaviru. Z oblasti Perského zálivu budou letos provozovat sezónní linky na Santorini také společnosti Gulf Air z Bahrajnu a flydubai z Dubaje.

Nová sezónní linka Wizz Air Abu Dhabi na Santorini (foto: Wizz Air)

Kazašská letecká společnost Air Astana obnovuje od 3. července dálkovou linku z Atyrau do Amsterdamu. Linka bude provozována jednou týdně letounem Airbus A321. Lety na této lince byly přerušeny začátkem letošního roku kvůli omezením zavedenými nizozemskými úřady. Linka do Amsterdamu doplňuje stávající lety mezi Atyrau a Frankfurtem, jež jsou rovněž provozovány jednou týdně. Atyrau je město se zhruba 300 tisíci obyvateli ležící na západě Kazachstánu při ústí řeky Ural do Kaspického moře.

Nejnovější Airbus A320neo indické společnosti Vistara (foto: Vistara)

Indické aerolinie Vistara převzaly další Airbus A320neo. Jedná se však o první letoun objednaný přímo u Airbusu v rámci větší objednávky z roku 2018 na 50 letadel rodiny A320neo. Letoun registrace VT-TQE přeletěl v pátek 28. května z Toulouse bez mezipřistání do Dillí. Vistara má v současnosti ve své flotile 29 letadel A320neo a dva A321neo.

Témata