Krátce: Vueling, Emirates a LATAM Airlines

20.11.2017 - KrátceŠpanělská nízkonákladová společnost Vueling bude od 1. června 2018 létat z Palma de Mallorca do Vídně. Nová linka bude provozována čtyřikrát týdně letounem Airbus A320. Palma de Mallorca bude po Barceloně, Paříži a Římu čtvrtým městem, ze kterého bude Vueling létat do Vídně.


Hlavní město Nigérie Abuja (foto: Bryn Pinzgauer/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Emirates obnoví od 15. prosince pravidelné lety do nigerijského hlavního města Abuja. Linka bude provozována čtyřikrát týdně letounem Boeing 777-300 pro 360 cestujících. Emirates již do Abuje létaly od srpna 2014 do října 2016, kdy bylo spojení ukončeno kvůli poklesu poptávky způsobeným měnovou krizí v Nigérii. Linka byla tehdy provozována denně letounem Airbus A340-500 do trojúhelníku s mezipřistáním v Kano na severu Nigérie.


LATAM Airlines - Boeing 787 (foto: LATAM Airlines)

LATAM Airlines plánují zahájení pravidelných letů do Izraele. Nová dálková linka Santiago de Chile - São Paulo - Tel Aviv má být otevřena koncem příštího roku. Společnost zatím plánuje tři lety týdně operované předběžně Boeingem 787. Bude se jednat o jediné přímé letecké spojení mezi Jižní Amerikou a Izraelem.

Štítky