Krátce: Viva Air Colombia, Air Malta a Play

11.04.2022 - KrátceKolumbijská nízkonákladová aerolinie Viva Air Colombia bude nově létat do Argentiny. Minulý týden získala společnost od argentinských úřadů potřebné povolení k zahájení letů. Viva Air Colombia otevře hned dvě linky do Buenos Aires, a to z Bogoty a Medellínu. Oba spoje mají být zahájeny 15. června a provozovány čtyřikrát týdně letouny Airbus A320 a A320neo. Mezi Bogotou a Buenos Aires v současnosti létají společnosti Avianca a Aerolineas Argentinas. Viva Air Colombia zahájila provoz v roce 2012.

Viva Air Colombia - Airbus A320 (foto: Viva Air Colombia)

Air Malta oslavila minulý týden 45. výročí zahájení pravidelných letů do Vídně. 7. dubna 1977 přistál na vídeňském letišti Schwechat letoun Douglas DC-9, který zahájil pravidelnou linku Air Malta. Spojení mezi Maltou a Vídní bylo až na přerušení v letech 1981-87 provozováno po celé období. V současnosti Air Malta létá na lince do Vídně až sedmkrát týdně.

Air Malta oslavila 45. výročí zahájení letů do Vídně (foto: Flughafen Wien)

Islandská nízkonákladová společnost Play zařadila do své nabídky další dva nové cíle, které bude operovat v zimní sezóně 2022/23. Nově bude aerolinie létat z letiště Keflavík u Reykjavíku do Liverpoolu (2x týdně od 7.10. 2022) a Ženevy (2x týdně od 1.2. 2023). Obě nové destinace získají vedle spojení s Islandem také napojení na lety do USA. To je zajímavé zejména pro Liverpool, který má jediného síťového dopravce. Zimní letový řád Play počítá s pravidelnými lety do čtyř měst v USA: Washingtonu, New Yorku, Bostonu a Orlanda.

Aktuální mapa linek společnosti Play (zdroj: flyplay.com)

Témata