Krátce: TUS Airways, Azur Air a La Compagnie

19.03.2022 - KrátceKyperská společnost TUS Airways zahájila 17. března přímé lety mezi Düsseldorfem a Tel Avivem. Nová linka je provozována dvakrát týdně vždy v pondělí a ve čtvrtek letounem Airbus A320. Společnost nedávno rovněž oznámila, že v rámci své expanze bude také létat sezónní linku Pafos – Düsseldorf. Další novinky TUS Airways naleznete v samostatném článku.

První let TUS Airways z Düsseldorfu do Tel Avivu (foto: Andreas Wiese/BZ.COMM)

Ruské aerolinie Azur Air létají od 13. března z Moskvy-Vnukova do Istanbulu. Společnost na linku nasazuje Boeing 767-300 registrace RA-73032, který byl v Rusku registrován již v září loňského roku. Lety jsou zatím naplánovány do konce března, kdy končí platnost zimního letového řádu. Společnost zvažuje provozování linky také v letním období. Vedle Azur Air létají v současnosti mezi Moskvou a Istanbulem dále společnosti Turkish Airlines a Red Wings Airlines.

Airbus A321neo společnosti La Compagnie (foto: Adam Moreira/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Francouzský dopravce La Compagnie bude nově létat transatlantickou linku z Milána-Malpensy do Newarku. Nové spojení bude provozováno pětkrát týdně letounem Airbus A321neo. Ten má na své palubě pouze business class se 76 full-flat sedadly. Zpáteční letenky z Milána začínají 998 eurech (24860 korun). V ceně jsou již dvě zapsaná zavazadla každé do 32 kilogramů a příruční zavazadlo do 18 kilogramů. Společnost rovněž přepraví zdarma surfovací prkno, lyže, kola nebo golfové bagy.

Témata