Krátce: Turkish Airlines, Vueling a SriLankan Airlines

16.09.2018 - KrátceTurkish Airlines zahájí ještě v tomto roce pravidelné lety do Zambie. Společnost potvrdila tento záměr ve svém prohlášení pro burzu cenných papírů v Istanbulu. Turecký dopravce další podrobnosti k nové lince neuvedl. Podle serveru Lusaka Times má být linka z Istanbulu do Lusaky provozována od 13. prosince dvakrát týdně s mezipřistáním v Dar es Salaamu.


Centrum Lusaky (foto: Matthew Grollnek/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Nízkonákladová společnost Vueling bude od 2. prosince létat z Amsterdamu do Vídně. Nová linka bude provozována čtyřikrát týdně letounem Airbus A320 pro 180 cestujících. Lety bude operovány vždy v pondělí, ve čtvrtek, v pátek a v neděli. Vyššímu frekvenci letů brání nedostatek slotů na letišti v Amsterdamu. Vueling bude na této lince konkurovat společnostem KLM, Austrian Airlines a easyJet.


Maithripala Sirisena, prezident ostrovního státu Srí Lanka (foto: Kremlin.ru - CC BY 4.0)

Prezident Srí Lanky Maithripala Sirisena zkritizoval začátkem tohoto týdne národního leteckého dopravce. „Když jsem se vracel z Káthmándú, byly mi na palubě SriLankan Airlines podány kešu oříšky, které byly tak špatné, že by je ani pes nejedl,“ postěžoval si prezident farmářům na jihu země. „Kdo to schválil?“ zeptat se řečnicky prezident před farmáři. Těžce zadlužená aerolinie výroky nijak nekomentovala a zatím přestala kešu oříšky cestujícím v business třídě nabízet. Podle zpravodajských serverů společnost změní dodavatele těchto oříšků.

Štítky