Krátce: Turkish Airlines, easyjet a Iraqi Airways

24.10.2013 - KrátceTurkish Airlines budou od 27. listopadu létat do Láhauru v Pakistánu. Odlety nové linky TK714 jsou z istanbulského letiště Ataturk vždy v pondělí, ve středu a v pátek ve 20:00 s příletem do Láhauru následující den v 04:35. Z mezinárodního letiště v Láhauru bude linka TK715 odlétat v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Turkish Airways dále navýší od 23. prosince frekvenci letů do Karáčí ze současných čtyř na sedm letů týdně. Na lince do Islamabádu společnost od 25. listopadu přidá jeden let na celkové čtyři lety týdně.

Easyjet stáhl svou žádost o povolení letů z londýnského letiště Gatwick na ostrov Guernsey. Důvodem tohoto rozhodnutí je podle mluvčího společnosti nejistota kolem udělení práv pro plánovanou linku. Ministr financí Guernsey Gavin St Pier se dříve vyjádřil pro změnu politiky přidělování práv a větší ochranu státních Aurigny Air Services. Tato aerolinie tak bude od března 2014 výhradně létat mezi Guernsey a londýnským letištěm Gatwick.

Nejnovějším typem ve flotile Iraqi Airways je Boeing 737-800 (foto: Boeing)

Iraqi Airways plánují do konce roku zahájit pravidelné lety do nových destinací. Podle irácké agentury NINA společnost plánuje lety Pekingu, Šanghaje a Baku. Dále chce irácký dopravce zaměřit svou pozornost na severní Afriku a otevřít linky do Tuniska a Maroka.

Témata