Krátce: Turkish Airlines Cargo, Scandinavian Airlines a Tayaran Jet

12.05.2021 - KrátceTurkish Airlines Cargo otevřely tento týden novou nákladní linku z Istanbulu do Mnichova. Ta je provozována jednou týdně letounem Airbus A330F. Nové spojení je určeno pro rychlou přepravu zboží, náhradních dílů a dalších produktů mezi Mnichovem a zejména asijskými destinace Turkish Airlines Cargo. Ve spádové oblasti mnichovského letiště sídlí řada úspěšných firem z oblasti automobilového, leteckého, elektrotechnického průmyslu či působící v oblasti výroby léčiv a biotechnologií, které jsou potenciálními zákazníky pro toto spojení.

Otevření nové nákladní linky na mnichovském letišti. Mezi posádkou letounu Huseyin Ceyhan, Vice President of Turkish Airlines (druhý zleva) a Jost Lammers, ředitel mnichovského letiště (druhý zprava), (foto: Flughafen München)

Scandinavian Airlines oznámily novou zimní linku z švédského města Luleå na londýnské letiště Heathrow. Nové spojení bude provozováno dvakrát týdně vždy v pondělí a v pátek letounem Airbus A320. Luleå leží na severním pobřeží Botnického zálivu a se svými necelými 50 tisíci obyvateli je největším městem švédského Laponska. Místní letiště dosud mělo pravidelné linky do Stockholmu a Göteborgu a letní linky do dovolenkových destinací ve Španělsku, Řecku, Turecku a na Kypru.

Tayaran Jet - Boeing 737-300 (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Bulharská společnost Tayaran Jet otevře první pravidelnou linku do Rumunska. Od 17. června bude létat z italské Ancony do Bukurešti. Linka bude provozována dvakrát týdně letounem Boeing 737-300. Ceny jednosměrných letenek mají začínat na 79 eurech. Tayaran Jet zahájil provoz v roce 2018, v současnosti se zaměřuje hlavně na italský trh.

Témata