Krátce: Travel Service, Wizz Air a TUS Airways

17.10.2016 - KrátceTravel Service v sobotu ukončil letní pronájem Airbusu A320 registrace TS-INP tuniské společnosti Nouvelair. Letoun po příletu z posledního letu na lince QS2787 z tuniské Enfidhy odstartoval v sobotu večer k přeletu do Monastiru, kde byl předán předchozímu provozovateli. Již předtím byly odstraněny přelepy Travel Service a letoun se tak vrátil do původního vzhledu Nouvelair.

Travel Service - Nouvelair - Airbus A320
Airbus A320 pronajatý od Nouvelair (foto: © Centaureax)

Nízkonákladová aerolinie Wizz Air otevře druhou svou linku do Olsztynu. Nové spojení Olsztyn - Oslo-Torp bude provozováno od 20. května 2017 třikrát týdně letounem Airbus A320. Wizz Air létá na letiště Olsztyn na severu Polska v Mazurském vojvodství od června letošního roku, když otevřel linku na londýnské letiště Luton. Dosud společnost přepravila na linkách z/do Olsztynu více než 15 tisíc cestujících. Letiště v Olsztynu bylo znovuotevřeno letos v lednu s novým terminálem pro cestující, prodlouženou ranvejí, novými plochami pro odbavení letadel a pojížděcími drahami.

Wizz Air - nová linka Olsztyn-Oslo
Letiště Olsztyn a Wizz Air představily novou linku do Osla (foto: © Port Lotniczy Olsztyn-Mazury)

Kyperská regionální aerolinie TUS Airways bude nově létat mezi Izraelem a Řeckem. S novým zimním letovým řádem 2016-17 společnost zavádí linku Haifa - Atény - Haifa. Ta bude provozována dvakrát týdně vždy ve čtvrtek a v neděli. TUS Airways zachová spojení Larnaky s Heraklionem a na ostrov Rhodos i v zimním období. Dojde však ke změně směrování, obě destinace budou spojeny linkou do trojúhelníku.

TUS Airways - Saab 2000
Saab 2000 přistává na letišti Ben Guriona v Tel Avivu (foto: Oyoyoy/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Štítky