Krátce: TAP Air Portugal, Air Dolomiti a Condor

06.05.2021 - KrátceVenezuelská vojenská policie zabránila ve středu krátce před startem na letišti v Caracasu odletu Airbusu A330-900 společnosti TAP Air Portugal na lince do Lisabonu. Jednalo se o A330neo registrace CS-TUK, který v současnosti létá v konfiguraci Preighters. Při následné kontrole nákladového prostoru byla objevena zásilka 134 kilogramů kokainu. V současnosti probíhá pátrání po seržantu protidrogové jednotky policie, který je hlavním podezřelým v tomto případu. TAP Air Portugal v současnosti neprovozuje osobní lety do Venezuely a mezi Lisabonem a Caracasem zajišťuje jen přepravu nákladu.

Air Dolomiti - Embraer 195 (foto: Davide Olivati/Wikimedia Commons - GFDL 1.2)

Regionální aerolinie Air Dolomiti spojí od 7. června milánské letiště Linate s Mnichovem. Linka bude provozována dvakrát denně letounem Embraer 195 pro 120 cestujících v code-sharingu s Lufthansou. Italská společnost nabízí zpáteční letenky z Milána za zaváděcí cenu 81 eur včetně poplatků.

Společnost Condor na podzim začne opět létat do thajského Phuketu. Od 10. října bude německý dopravce provozovat dvakrát týdně linku z Düsseldorfu do Phuketu. Naposledy létal Condor do Phuketu v zimní sezóně 2015/16. Tehdy se jednalo o lety z Frankfurtu.

Štítky