Krátce: Scandinavian Airlines, Vistara a Fly Baghdad

16.05.2021 - KrátceScandinavian Airlines (SAS) po patnácti měsícich obnoví svou dálkovou linku z Osla do New Yorku. Spojení bude provozováno od 3. července zatím dvakrát týdně letounem Airbus A330 v konfiguraci pro 266 cestujících. V případě zájmu je společnost připravena operativně navýšit počet letů do New Yorku. SAS zastavily provoz na této lince krátce po vypuknutí pandemie koronaviru v březnu 2020.

Scandinavian Airlines - Airbus A330 (foto: Nathan Coats/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Indická společnost Vistara bude od 16. června nově létat z Dillí do Tokia. Nová linka na tokijské letiště Haneda bude zatím provozována jednou týdně letounem Boeing 787-9. Otevření linky umožní cestovní bublina mezi Indií a Japonskem. Nedávno Vistara požádala americké ministerstvo dopravy o povolení k provozování pravidelných linek do USA. Vistara je společným podnikem mezi indickým konglomerátem Tata Sons (podíl 51 %) a Singapore Airlines (49 %).

Vistara - Boeing 787-9 Dreamliner (foto: Vistara)

Irácká letecká společnost Fly Baghdad létá od 10. května z Bagdádu do běloruského Minsku. Nová linka je provozována dvakrát týdně letouny Boeing 737-800. V pátek 21. května pak Fly Baghdád otevře novou linku do egyptské Káhiry. Ta bude rovněž provozována dvakrát týdně.

Zahájení letů Fly Baghdad do běloruského Minsku (foto: Fly Baghdad)

Témata