Vistara chce zahájit dálkové lety do USA

03.05.2021 - Asie & AustrálieLetecká společnost Vistara požádala americké ministerstvo dopravy o povolení k provozování pravidelných letů do USA. Indický dopravce by chtěl otevřít první linku v září letošního roku poté, co získá potřebný souhlas. Ve své žádosti Vistara blíže nespecifikovala, které linky chce mezi Indií a USA provozovat, nicméně uvedla, že lety bude provozovat Boeingy 787-9. V současnosti mezi oběma státy létají Air India a United Airlines. Obnovení letů do Indie plánují letos American Airlines.

Boeing 787-9 indické společnosti Vistara a její palubní personál (foto: Vistara)

V současnosti společnost provozuje tři Dreamlinery, které létají na linkách do Londýna a Frankfurtu. Další tři stroje má aerolinie ještě od Boeingu převzít. Tyto letouny létají u Vistara v konfiguraci pro 299 cestujících, přičemž 30 míst je v business class, 21 v premium economy a 248 míst v ekonomické třídě. Obchodní třída je vybavena lie-flat křesly Stelia Symphony s koženým potahem a 18palcovými obrazovkami. Uspořádání sedadel je 1- 2 -1, takže všechna místa mají přímý přístup z uličky. Premium economy je vybavena sedadly s 17pacovými obrazovkami v uspořádání 2-3-2. Cestující mají přístup k internetu prostřednictvím palubního wi-fi připojení.

První Boeing 787-9 Dreamliner převzala Vistara v březnu loňského roku. Po testování na domácích linkách zahájila s tímto typem v srpnu dálkové lety do Londýna a letos v únoru také do Frankfurtu.

Business Class na palubě Boeingu 787 společnosti Vistara (foto: Vistara)

Vistara je společným podnikem indického konglomerátu Tata Sons (podíl 51 %) a Singapore Airlines (49 %). Společnost byla založena v roce 2013, nicméně provoz zahájila až v lednu 2015 otevřením první linky z Dillí do Bombaje. Vistara v současnosti provozuje flotilu skládající se ze 45 letadel typů Airbus A320, A320neo, A321neo a Boeinj 787-9. Dalších téměř padesát letadel bude společnosti teprve dodáno.

Témata