Indické aerolinie Vistara otevřou linku do Frankfurtu

19.01.2021 - EvropaLetecká společnost Vistara oznámila zahájení pravidelných letů do Frankfurtu. 18. února 2021 má aerolinie otevřít na toto nejvýznamnější německé letiště dálkovou linku z Dillí. Ta bude zatím provozována dvakrát týdně s odlety z Dillí vždy ve čtvrtek a v sobotu. Odlety z Frankfurtu jsou naplánovány o den později.

Boeing 787-9 Dreamliner indických aerolinií Vistara (foto: Vistara)

Vistara bude novou linku obsluhovat Boeingem 787-9 Dreamliner, který bude létat v konfiguraci pro 299 cestujících. Na palubě letounu bude k dispozici 30 sedadel v business class, 21 v premium economy a 248 míst v ekonomické třídě.

Společnost Vistara má od konce roku 2019 dohodu o code-sharingu s Lufthansou. Německý dopravce nejdříve umístil svůj kód na vybrané linky z Dillí. Nyní by se měl kód Vistary objevit také na linkách Lufthansy do vybraných měst v Německu a v dalších zemí EU. Umístění kódu Vistary podléhá schválení příslušných regulačních úřadů.

Business class společnosti Vistara v Boeingu 787-9 (foto: Vistara)

Indické aerolinie Vistara byly založeny v roce 2013 jako společný podnik mezi holdingem Tata Sons a Singapore Airlines. Pravidelné lety společnost zahájila v lednu 2015 otevřením linky z Dillí do Bombaje. Zprvu Vistara vybudovala síť vnitrostátních linek, přičemž se zaměřila na nejvytíženější linky. V roce 2019 společnost otevřela svou první mezinárodní linku do Singapuru. Vloni v srpnu pak Vistara zahájila dálkové lety do Evropy, když otevřela první linku z Dillí na londýnské letiště Heathrow.

Ekonomická třída na palubě Boeing 787-9 společnosti Vistara (foto: Vistara)

Témata