Vistara převzala první Boeing 787 Dreamliner

06.03.2020 - Asie & AustrálieIndická letecká společnost Vistara zařadila koncem února do své flotily první letoun Boeing 787-9 Dreamliner. Letou registrace VT-TSD přistál po dodávacím letu z Paine Field minulou sobotu na letišti v Dillí. Vistara se stala po Air India druhou indickou aerolinií provozující Dreamlinery. Státní Air India však provozuje menší verzi Boeing 787-8.

První Boeing 787-9 v barvách indické aerolinie Vistara (foto: Vistara)

Vistara objednala v roce 2018 na aerosalonu ve Farnborough šest letadel Boeing 787-9 s opcí na další čtyři stroje. Společnost bude letouny provozovat v konfiguraci pro 299 cestujících s rozdělením do třech tříd.

Během března má nový Dreamliner létat na vnitrostátních linkách, od konce měsíce by jej Vistara ráda nasadila na nové dálkové linky. Po krachu Jet Airways v dubnu loňského roku je jedinou indickou aerolinií provozující dálkové lety Air India.

Představení nového Dreamlineru v krátkém videu (zdroj: Vistara/YouTube)

Společnost zatím oficiálně neoznámila konkrétní destinace, šéf aerolinie Leslie Thng v loňském roce mluvil o linkách do Evropy a Austrálie. Nejpravděpodobnějším cílem se v současností jeví Londýn, kde by společnost mohla začít létat na letiště Gatwick. V hledáčku manažerů společnosti je nicméně také Frankfurt, Paříž a mluví se také o Tokiu.

Vloni v prosinci se Vistara dohodla s Lufthansou, že bude zajišťovat přípojné lety k dálkovým letům Lufthansy do Indie.

Sedadla business class v novém Boeingu 787 Dreamliner (foto: Vistara)

Vistara je společným podnikem indické Tata Sons (51 %) a Singapore Airlines (49 %). Společnost byla založena v roce 2013, nicméně provoz zahájila až v lednu 2015 zahájením letů z Dillí do Bombaje. Vistara dosud provozovala flotilu skládající se ze čtyřicítky letadel Airbus A320, A320neo a Boeing 737-800. Dalších téměř padesát letadel A320neo a A321neo má společnost objednáno.

Sedadla Premium economy v Boeingu 787 (foto: Vistara)

A takto vypadá ekonomická třída na palubě Boeing 787 (foto: Vistara)

Témata