Vistara převzala svůj první Airbus A321LR, nasadí jej na novou dálkovou linku

09.02.2023 - Asie & AustrálieIndická letecká společnost Vistara se stala prvním indickým provozovatelem typu Airbus A321LR. Aerolinie převzala první svůj letoun tohoto typu 4. února ve výrobním závodě Airbusu ve Finkenwerderu u Hamburku. Týž den stroj registrace VT-TVG odstartoval k přímému letu do Dillí, kde má Vistara svou hlavní provozní základnu. Dodaný letoun byl pronajat od singapurské leasingové společnosti BOC Aviation.

Indický dopravce bude letouny A321LR provozovat v konfiguraci pro 188 cestujících, přičemž 12 sedadel bude v Business Class, 24 v Premium Economy a dalších 152 míst v ekonomické třídě. Na všech sedadlech je k dispozici zábavní systém se 700 hodinami obsahu, k dispozici jsou USB porty pro dobíjení zařízení a pasažéři mohou rovněž využít Wi-Fi připojení.

Vistara - Airbus A321LR (foto: Vistara)

S nasazením nového Airbusu A321LR počítá Vistara na nové lince. V posledních hodinách se v rezervačním systému objevilo spojení Bombaj – Mauricius, která bude zahájeno 26. března a provozováno pětkrát týdně s A321LR.

Společnost Vistara si zajistila v roce 2018 dodávku celkem čtyř Airbusů A321LR. Tehdejší objednávka byla součástí většího kontraktu na 50 letadel A320neo Family, kterou indický dopravce uzavřel s evropským výrobcem a leasingovými firmami.

Vistara je společným podnikem Tata Sons a Singapore Airlines. Poté, co Tata Sons převzaly Air India, začaly řešit další vývoj ve společnosti Vistara. Vloni začátkem prosince Tata Sons a Singapore Airlines oznámily, že se dohodly na sloučení letecké společnosti Vistara s Air India. Singapurské aerolinie se zavázaly investovat do Air India 250 milionů dolarů, za což získají v této společnosti podíl ve výši 25,1 %. Očekává se, že fúze bude dokončena do března 2024 v závislosti na schválení regulačními úřady.

Témata