Indické aerolinie Vistara začnou létat do Paříže

24.09.2021 - Asie & AustrálieSpolečnost Vistara oznámila rozšíření dálkové sítě o novou linku z Dillí do Paříže-CDG. Ta bude provozována od 7. listopadu 2021 dvakrát týdně letounem Boeing 787-9 Dreamliner. Paříž bude po Londýně a Frankfurtu v pořadí třetím cílem této indické full-service aerolinie. Linka bude provozována v rámci dohody mezi Francií a Indií o cestovní bublině.

Upoutávka na novou linku do Paříže, kterou Vistara zveřejnila na sociálních sítích (zdroj: Vistara)

Vistara spustila již prodej letenek na novou linku do Paříže na svých webových stránkách a postupně přidává i další prodejní kanály. Ceny zpátečních letenek z Paříže do Dillí začínají v ekonomické třídě na 560 eurech, v premium economy na 880 eurech a v business class na 2020 eurech.

Společnosti Vistara se podařilo získat za šest let provozu celou řadu ocenění. V hodnocení cestovatelů na serveru TripAdvisor byla vyhodnocena jako nejlepší indická aerolinie, v roce 2018 uspěla Skytrax World Airline Awards 2018 v kategorii Indie. Skytrax ve svém hodnocení řadí Vistara mezi čtyřhvězdičkové aerolinie.

Boeing 787-9 společnosti Vistara a jeho palubní personál (foto: Vistara)

Vistara vznikla v roce 2013 jako společný mezi holdingem Tata Sons a Singapore Airlines. Pravidelné lety zahájila téměř až o dva roky později, když v lednu 2015 otevřela linku z Dillí do Bombaje. Zprvu se aerolinie zaměřila na nejvytíženější vnitrostátní spoje mezi velkými indickými městy. Po vybudování sítě vnitrostátních linek otevřela 2019 svou první mezinárodní linku do Singapuru. Vloni v srpnu pak Vistara zahájila dálkové lety do Evropy, když otevřela první linku z Dillí na londýnské letiště Heathrow. Letos v únoru pak spojila svou linkou hlavní město Indie s Frankfurtem.

V současnosti Vistara disponuje flotilou 48 dopravních letadel, která zahrnuje 37 strojů Airbus A320, tři A321neo, šest Boeingů 737-800 a dva Boeingy 787-9. Pro rozvoj svých dálkových linek společnost převezme ještě další čtyři Dreamlinery. Dodáno má být rovněž 27 letadel A320neo a dva A321neo.

Témata