Indická Vistara objednala Dreamlinery, začne s nimi létat dálkové linky

19.07.2018 - Asie & AustrálieIndická letecká společnost Vistara finalizovala v úterý na mezinárodním aerosalónu ve Farnborough objednávku na letouny Boeing 787-9 Dreamliner. K šesti letounům, o které projevila minulý týden zájem formou letter of intent, přidala další čtyři stroje díky dojednaným předkupním právům. Konečný kontrakt tedy zní na deset letadel Boeing 787-9. Hodnota kontraktu dosahuje podle katalogových cen výše 2,8 miliardy dolarů.


Zástupci společností Vistara a Boeing po podpisu kontraktu (foto: Boeing Co.)

Dodávka objednaných letadel má proběhnout v letech 2020-21. Vistara se stane vůbec prvním indickým provozovatelem Boeing 787-9. S novými letouny chce Vistara začít létat na dálkových linkách a konkurovat tak zavedeným indickým společnostem Air India a Jet Airways.

Letecká společnost Vistara byla založena v roce 2013 jako společný podnik Singapore Airlines a indické Tata Group. Pravidelné lety společnost zahájila v lednu 2015 otevřením linky z Dillí do Bombaje. Nyní společnost létá ze své základny v Dillí již do 21 destinací v Indii. Podle dat indického Generálního ředitelství civilního letectví DGCA byla Vistara v květnu podle počtu přepravených cestujících sedmou největší indickou aerolinií. Flotila společnosti se v současnosti skládá ze 13 letadel Airbus A320 a 8 Airbus A320neo.

Témata