Vistara a Lufthansa budou spolupracovat v Indii

12.12.2019 - Asie & AustrálieLufthansa po krachu indické společnosti Jet Airways získala nového partnera pro návazné lety v Indii. Německý dopravce uzavřel dohodu o code-sharingu se společností Vistara. Ta se stane po Air India druhým partnerem, který bude zajišťovat přípojné lety k dálkovým letům Lufthansy do Indie.

Airbus A320 indické společnosti Vistara (foto: Venkat Mangudi/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Podle dohody, která začne platit 16. prosince umístní Lufthansa svůj kód na celkem 126 letů Vistary týdně. Bude se jednat o lety u Dillí do devíti indických měst, mezi kterými jsou Ahmadábád, Goa, Hajdarábád, Kalkata, Kóčin a Púne. Dále se kód LH objeví na linkách Dillí - Bombaje a Bengalúru - Čennai.

Volba společnosti Vistara, která je full-service aerolinií operující mezi největšími indickými městy, je z pohledu Lufthansy logická. Cestující budou moci cestovat bez problémů do dalších indických měst. Na druhou stranu Vistara získá nový okruh zákazníků a posílí své renomé.

Vistara byla založena v roce 2013 jako společný podnik Singapore Airlines a indické Tata Group. Pravidelné lety společnost zahájila v lednu 2015 otevřením linky z Dillí do Bombaje. V současnosti společnost létá do 30 měst v Indii a dále na Srí Lanku, do Spojených arabských emirátů, Thajska a Singapuru. Flotila se nyní skládá ze 38 letadel Airbus A320 a Boeing 737-800. V loňském roce společnost na mezinárodním aerosalonu ve Farnborough objednala šest letadel Boeing 787-9 Dreamliner.

Témata