Krátce: Republic Airways, Finnair a Turkish Airlines

18.03.2015 - KrátceBrazilský výrobce Embraer získal objednávku na pět letadel Embraer E175 od americké společnosti Republic Airways Holding. Letouny budou dodány v konfiguraci pro 76 cestujících při rozdělení kabiny do dvou tříd. Hodnota kontraktu odvozená z ceníku výrobce dosahuje výše 222 milionů dolarů. Objednávka navazuje na předchozí dva kontrakty na letouny E175. V lednu 2013 Republic Airways objednaly 47 kusů a v září 2014 dalších 50 kusů E175.

Embraer E175 společnosti Republic Airways v barvách American Eagle (foto: Embraer)

Finnair bude po dva a půl leté přestávce opět létat do Gdaňsku na severu Polska. Linka z Helsinek bude provozována od 11. května denně letounem ATR-72 společnosti Flybe Finland. Do ledna letošního roku létala mezi Gdaňskem a Helsinkami polská společnost Eurolot. Pro Finnair bude Gdaňsk třetí destinací v Polsku. Finský dopravce provozuje celoročně linku do Varšavy a sezónní linku do Krakova.

Airbus A319 v Letoun ATR-72 společnosti Flybe Finland (foto: Harri Koskinen/Mynewsdesk - CC BY 3.0)

Turkish Airlines bude nově létat na letiště Karlsruhe/Baden-Baden. Linka z Istanbulu-Ataturk International bude provozována čtyřikrát týdně letouny Airbus A320. Celkem tak budou Turkish Airlines létat již do 14 destinací v Německu. Podle marketingového šéfa společnosti Ahmeta Olmustura nabízí německý trh díky decentralizované struktuře obyvatelstva a velkým tureckým komunitám ještě velký potenciál pro Turkish Airlines.

Štítky