Krátce: Norwegian, Air Arabia a SAS Scandinavian Airlines

12.02.2018 - KrátceNízkonákladová aerolinie Norwegian oznámila navýšení letů na své transatlantické lince z irského Dublinu na letiště Stewart International. Od 26. dubna 2018 bude norský dopravce na této trase létat nově dvakrát denně letouny Boeing 737 MAX. Letiště Stewart International leží necelých 100 km severně od New Yorku u města Newburgh. Norwegian létá z Dublinu přes Atlantik rovněž do Providence ve státě Rhode Island. Při letu do USA cestující procházejí americkou imigrační kontrolou již na letišti v Dublinu.


Norwegian - Boeing 737 MAX 8 (foto: Norwegian)

Nízkonákladová společnost Air Arabia po nedávném zahájení letů na moskevské letiště Šeremetěvo oznámila další novou destinaci v Rusku. Od dubna bude aerolinie nově létat z Šardžá do Grozného. Nová linka bude provozována třikrát týdně letouny Airbus A320 a Air Arabia budou první leteckou společností z oblasti Perského zálivu, která bude do hlavního města Čečenska létat.


Air Arabia - Airbus A320 (foto: Air Arabia)

Skandinávské aerolinie SAS zahájily 3. února lety na nové sezónní lince ze Stockholmu do francouzského Chambéry. Nová linka, která bude provozována až do 7. dubna jednou týdně vždy v sobotu letounem Airbus A319, je určena především pro milovníky zimních sportů. Chambery leží v podhůří Savojských Alp nedaleko známých lyžařských resortů jako jsou Val d'lsère a Val Thorens. Na letiště Chambery provozují v zimní sezóně pravidelné linky také společnosti British Airways, Flybe a Transavia.

Štítky