Krátce: Niki, LAN Cargo a Turkish Airlines

26.10.2014 - KrátceRakouská společnost Niki plánuje v nejbližších týdnech zastavit několik pravidelných linek operovaných z Vídně. Od 27. října dojde k ukončení letů do Kodaně, od 3. listopadu do Frankfurtu. Od 19. ledna 2015 pak bude zastaven provoz na lince z Vídně do Moskvy. Linka do Frankfurtu se stala obětí konkurenčního boje s německou Lufthansou, která začala nabízet na této lince nízké ceny letenek. Lety do Moskvy budou zastaveny kvůli poklesu počtu cestujících, který je důsledkem ukrajinské krize.

LAN Cargo - Boeing 777F (foto: Biggerben/Wikimedia Commons)

LAN Cargo bude od 27. října nově létat na EuroAirport Basilej/Mylhúzy jednou týdně s letounem Boeing 777-200F. Výhradně nákladní linka přiletí do Basileje z Amsterdamu a dále bude pokračovat přes Sao Paulo a Buenos Aires do Santiaga de Chile. Basilej bude po Amsterdamu a Frankfurtu v pořadí třetí destinací LAN Cargo v Evropě.

Turkish Airlines obnoví 27. října 2014 pravidelné lety z Istanbulu do Misuráty na východě Libye. Uvedl to zvláštní velvyslanec Turecka po jednání Emrullah İşler po jednání se zástupci města. Turkish Airlines bude první zahraniční leteckou společností, která obnoví lety do tohoto města. Společnost bude linku provozovat denně letouny Boeing 737NG.

Témata