Krátce: Lufthansa, dotace na letenky a Letiště České Budějovice

18.05.2019 - KrátceNěmecká Lufthansa rozšíří v letních měsících lety s Airbusy A340 na evropských linkách. Od července do října bude A340-300 létat jednou týdně na linkách z Frankfurtu do Dublinu a Lisabonu. Větší A340-600 bude létat jednou týdně do Lisabonu a dvakrát týdně do Vídně. O navýšení kapacity na těchto linkách informoval server Routes Online. Na vybrané lety lze zakoupit letenky již za ceny okolo 100 eur. Zajímavostí A340-600 Lufthansy je umístění toalet v ekonomické třídě, které jsou v podpalubí na zádi letounu. V této verzi A340 má německý dopravce také osm sedadel First Class.

Lufthansa - Airbus A340-600 (foto: Kentaro Lemoto/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Kyperská středová Demokratická strana DIKO navrhuje subvencovat letenky do zemí EU. Dotace by měla pokrýt 20 % ceny a nárok by na ní měl každý Kypřan až do deseti cest ročně. Podle strany zeměpisná poloha Kypru, který je navíc ostrovem, výrazně přispívají k vyšším cenám letenek do zemí EU. Podle Demokratické strany by měly být letenky dotovány fondů Evropské unie (Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj). Strana uvedla, že subvence chce prosazovat v Evropském parlamentu a také hodlá vyvíjet tlak na kyperskou vládu.

B2B seminá? pro rakouské noviná?e a touroperatory

Zve?ejnil(a) Letišt? ?eské Bud?jovice - Budweis Airport dne Pátek 17. kv?tna 2019

Letiště České Budějovice uspořádalo v hornorakouském Linci B2B seminář rakouské novináře a touroperátory. Akce se uskutečnila v rámci velké prezentace regionu jižní Čechy „Südböhmen zu Gast in Linz“. Provozovatelem letiště je společnost Jihočeské letiště České Budějovice a.s., kterou vlastní Jihočeský kraj a město České Budějovice. Letiště České Budějovice nyní prochází modernizací, jejíž součástí je výstavba terminálu pro cestující, modernizace ranveje, rozšíření stojánek pro letadla a další. Po jejím dokončení se má stát veřejným mezinárodním letištěm.

Štítky