Krátce: Letecký útvar MV SR, GainJet Aviation a Loganair

12.10.2019 - KrátceDnes dopoledne přistály na ruzyňském letišti dva letouny Leteckého útvaru Ministerstva vnitra Slovenské republiky, Airbus A319CJ (OM-BYA) a Fokker 100 (OM-BYB). S nimi přiletěla do Prahy slovenská delegace na dnešní rozloučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem. Zatímco slovenský premiér Peter Pellegrini přiletěl z Popradu, další část delegace přicestovala druhým letounem z Bratislavy.

Airbus A319CJ a Fokker 100 Leteckého útvaru Ministerstva vnitra Slovenské republiky na ruzyňském letišti (foto: Centaureax)

Letecká společnost GainJet Aviation přepravila ve čtvrtek večer z Birminghamu do Prahy anglickou fotbalovou reprezentaci. Fotbalisté přiletěli letounem Boeing 757-200 (SX-RFA), který společnost provozuje ve VIP úpravě pro 62 cestujících. Řecká společnost GainJet Aviation se zaměřuje výhradně na provozování privátních letů.

Boeing 757-200 řecké společnosti GainJet Aviation v Praze (foto: Centaureax)

Skotská aerolinie Loganair oznámila otevření čtyř nových linek z letiště Newquay v Cornwallu. Od začátku dubna 2020 bude společnost nově celoročně létat z Newquay do Newcastlu (4x týdně, Aberdeenu (3x týdně, během léta 5x týdně) a sezónně do Norwiche (2x týdně, během léta 4x týdně). Dále Loganair zahájí 22. května 2020 sezónní linku do Glasgow (2x týdně, během léta 3x týdně). Očekává se, že všechny lety budou provozovány Embraery ERJ-135/145.

Letecký pohled na letiště Newquay v anglickém Cornwallu (foto: Cornwall Airport Newquay)

Témata