Krátce: Jetblue, Swiss a Air Montenegro

06.06.2021 - KrátceAmerická nízkonákladová aerolinie Jetblue nasadila v úterý 1. června poprvé Airbus A321neo vybavený novou třídou Mint na vnitrostátní linky. První let směřoval z newyorského letiště J.F. Kennedyho do Los Angeles. V příštích týdnech bude letoun nasazován na vybrané lety této linky. Kabina nového letounu je vybavena šestnácti "Mint Studio" se sedadly sklopitelnými do vodorovné polohy. Každý cestující v této třídě má vlastní samostatně přístupný prostor z uličky oddělený přepážkou od ostatních sedadel. Každý cestující v této obchodní třídě má k dispozici velkou 22palcovou obrazovkou, odkládací prostor, zásuvku, USB port, možnost bezdrátového dobíjení a další vybavení. V ekonomické třídě je pak k dispozici celkem 144 sedaček vybavených 10,1 palcovými obrazovkami.

Nová obchodní třída Mint v letounu Airbus A321neo společnosti JetBlue (foto: Business Wire)

Letecká společnost Swiss obnoví od 5. července svou pravidelnou linku z Curychu do Niše na jihu Srbska. Spojení bude provozováno dvakrát týdně letouny Airbus A220. Švýcarský dopravce otevřel linku do Niše v červnu 2018, během pandemie koronaviru byly lety přerušeny. V současnosti bude Swiss jedinou zahraniční síťovou aerolinií, která bude do Niše létat.

Airbus A220-300 společnosti Swiss (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Nové černohorské aerolinie Air Montenegro oznámily otevření další nové linky. Od 15. června bude společnost létat z Podgorice do Frankfurtu. Linka bude provozována dvakrát týdně vždy v pondělí a v pátek letounem Embraer 195. Tuto linku v minulosti provozoval i předchůdce, společnost Montenegro Airlines. Další informace o nové aerolinií naleznete v článku o prvním letu Air Montenegro.

Témata